Univerzální a nejúčinnější dezinfekční prostředek s virucidním, baktericidním, sporicidním a fungicidním účinkem osvědčený dlouholetou praxí, určený k dezinfekci všech povrchů, vzduchu, vody, ordinací, potravinářských provozů i k dezinfekci vzduchu za přítomnosti zvířat a povrchů těl zvířat.

Je zlatým standardem pro použití v dipech na dezinfekci obuvi při vstupech do stájí. Výjimečný v systému účinku, na něž nevzniká rezistence. Další obrovskou výhodou je jeho účinek za jakýchkoliv vnějších teplot bez nutnosti zvyšování koncentrace. Přípravek je plně biodegradovatelný a neovlivňuje činnost bioplynových stanic.

Pomocí pufrovacího činidla lze velmi pohodlně kontrolovat účinnost podle změny barvy. Růžová barva = účinný pracovní roztok, mléčné zbělání roztoku indikuje neúčinnost pracovního roztoku a nutnost jeho výměny.

Složení: trojvazebná sůl monopersulfátu draselného, kyselina peroxymonosírová, stabilizovaná směs peroxidů, surfaktanty, organické kyseliny, anorganický pufrovací systém.

Balení: 10 kg

Způsob použití: Jak / Ano-Ne / Koncentrace

Ponor (obuv, auta)PostřikPěnaPlynNa zvířata (omývání)Pitná voda se zvířatyRozvody vody bez zvířatPři nízké teplotě
ANOANONENEANOANOANOANO
0,5-1%0,5-1%  0,5%0,1%0,5-1%0,5-1%
Studený fog bez zvířatStudený fog se zvířatyTeplý fog bez zvířatTeplý fog se zvířaty
ANOANOANONE
1% ® 25 ml /1m3 0,25 g Virkonu/ 1m30,5% ® 25 ml /1m3 0,125 g Virkonu/ 1m34% ® 6,25 ml /1m3 0,25 g Virkonu/ 1m3 

® – pracovní roztok

V tabulce uvedené koncentrace v % při fogování jsou doporučením výrobce. Může být připraven i koncentrovanější roztok (NEPLATÍ pro použití na nebo za přítomnosti zvířat), kterého se aplikuje méně. Podstatné je dodržení množství přípravku v g na 1m3. Spotřeba přípravku v g je vždy stejná. Čím méně koncentrovaný roztok k fogování se připraví, tím je dezinfekce účinnější, neboť se takto vytvoří více mlhových kapiček s dezinfekcí.

Bezpečnostní list ke stažení

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku